Oslavujeme 11. narodeniny. Nakúp za 120/200/300 EUR a vyber si darček. Chcem darček
Ako nosiť štucne ako profík

Ako nosiť štucne ako profík

8. 3. 2021 4 min. čítania

Vyladený štýl štucní je zásadný pre komfort a vzhľad. Inšpiruj sa našimi tipmi ako nosiť futbalové štucne.

Bolo by jednoduchšie riešiť logaritmické funkcie, zložiť Rubikovú kocku za menej ako dve minúty, alebo uprednostniť priateľku pred zápasmi Ligy majstrov. Naozaj, zladiť a nasadiť si futbalové štucne tak, aby ste sa pri zápase cítili komfortne a nič vás nevyviedlo z koncentrácie, je veda. Mohol si si všimnúť, že veľa svetových hráčov nosí svoje štucne odlišne. Preto ti ponúkame TOP tipy na to, ako si obliecť ponožky tak, aby si sa cítil nielen pohodlne, ale aj strieľal góly ako hviezda.

1. Nad kolená 

Obliekanie štucní nad kolená bolo hitom posledných rokov. Dnes už toľko hráčov s týmto štýlom nevidíme. Tí totiž požadujú väčšiu mobilitu pri kolenách. Tento typ navliekania je však veľmi šikovný, pretože sa ti štucne napínajú do svojej maximálnej dĺžky, nehrozí tak, že by padali. Nemusíš sa starať ani o to, ako si ich narovnať, aby ti pod kolenami nevytvárali neforemné vrstvenie. Navyše vyzeráš veľmi elegantne a ver nám, že si na túto metódu rýchlo spomenieš v chladnom a sychravom počasí.

Jak nosit štulpny jako profík

2. Jednoduché navliekanie pod kolená

Najjednoduchšie a pravdepodobne najrozšírenejšie navliekanie futbalových štucní, pri ktorom stačí len ľahko vyhrnúť štucne pod kolená. Hráči túto metódu preferujú kvôli ohybnosti kolien, ktorá je pri futbale úplne zásadná. Pevnosť štucní si potom môžeš poistiť tejpovacími páskami.

Jak nosit štulpny jako profík

3. Dybala trik

Táto metóda navliekania je vďaka svojej extravagancii na prvý pohľad neprehliadnuteľná. Preslávil ju v poslednej dobe predovšetkým Argentínčan Paulo Dybala. Avšak preferujú ju ďalší svetoví hráči. Môžeš si dokonca nechať povytiahnuté chrániče. Vyzeráš štýlovo a necháš vyniknúť svoje vyrysované svalstvo. Čo je však účelom tohto navliekania? Predovšetkým voľnosť lýtkových svalov, ktoré sa pri pohybe napínajú a dostávajú zabrať. V niektorých prípadoch sú totiž futbalové štulpne veľmi upnuté, a tak môže dochádzať k priškrteniu svalu. Veľa hráčov by v štucniach najradšej ani nehrala, a tak sa nie je čomu diviť, že ich chcú mať čo najnižšie.

Jak nosit štulpny jako profík

4. Ponožky a návleky

Asi najpremyslenejšia metóda zo všetkých. Veľmi populárna sa v poslednej dobe stala kombinácia krátkych ponožiek s ustrihnutým koncom štucní, ktoré sú potom skryté tejpovacími páskami. Táto metóda sa využíva predovšetkým kvôli tomu, že bežné zápasové štucne v kopačke často kĺžu, a hráč tak nemá dokonalý pocit istoty a uzavrenosti. K tomu slúžia špeciálne ponožky Trusox. Pokiaľ si si taktiež zvykol strihať svoje štucne, teraž už môžeš využiť návleky, ktoré ťa ušetria od rozvíjania manuálnej zručnosti s nožnicami. Túto metódu môžeš použiť so všetkými predošlými typmi a pripraviť si svoj štýl podľa toho, ako chceš.

Jak nosit štulpny jako profík

A ako nosíš ponožky so štucňami ty? Inšpiruj sa a vyber si svoj štýl v 11teamsports.