Najlepšie kopačky pre ženy

Po letnom EURU žien v Anglicku si väčšina ľudí po celom svete uvedomila, že ženský futbal dosahuje nové výšiny a musí sa brať rovnako vážne ako ten mužský. Rekordný v návštevnostiach aj účasti v amatérskom futbale, ženský futbal je na rapídnom vzostupe a nikto z nás to nemôže ignorovať. My sme si preto pripravili prehľad pre všetky naše futbalistky, aby sme tie pomohli vybrať tie perfektné kopačky.

Nike Mercurial Superfly 9 Elite

NMS

Pokiaľ máme začať náš výber s jedným párom kopačiek, musíme vybrať tú pravdepodobne najpoužívanejšiu futbalovú obuv zo všetkých, ako v mužskom, tak v ženskom futbale. Nike Mercurial patrí rok čo rok k popredným modelom a tohtoročnú sezónu sa so svojou Zoom podrážkou posunuli zase o niečo ďalej. Navyše sú obúvané poprednými hviezdami ženského futbalu na čele s tvárou novej FIFY 2023, Sam Kerr. Pokiaľ sa chceš dozvedieť o nových Mercurialoch niečo viac, checkuj jeden z našich predchádzajúcich článkov, zameraných na najnovší rad rýchlostných kopačiek od Nike.
Nosí: Sam Kerr - Chelsea, Ada Hegerberg - Lyon

Nike Zoom Mercurial Superfly 9

 

adidas Predator Edge.1

APE

Legendárna rada kopačiek od adidas určená pre hráčov a hráčky zbláznené do kontroly nad loptou a celého zápasu. Ikonické pogumované zóny vám dodajú istotu pri zápase, že ti lopta nezíde po priehlavku a tvoje prihrávky pôjdu tam, kam chceš. Najvyšší rad Predator Edge môžeš tiež mať v bezšnúrkovej verzii. Predátorky obúva hneď radov hviezd svetového futbalu, medzi ženami predovšetkým kapitánka francúzskeho národného tímu a jedna z najlepších hráčok sveta, Wendie Renard.
Nosí: Wendie Renard – Lyon, Barbora Votíková – PSG, Christiane Endler – Lyon

Predator Edge.1

 

Puma Future 1.4

PF

Puma je zatiaľ jediná z veľkých futbalových firiem, ktorá vyrába kopačky určené priamo pre ženy. Kopačky od iných značiek ako adidas a Nike bývajú často prehliadané, ale Puma má aktuálne vo svojej ponuke jedny z tých najlepších a najlepšie sediacich kopačiek tejto sezóny. Model Future 1.4 je vďaka svojmu kompresnému pásiku na priehlavku výborne sediaci, nohu oblepí a zaistí dobrý cit na lopte. Stvorené pre šikovných hráčov, s Pumou Future neurobíš chybu.
Nosí: Fridolina Rolfo – FC Barcelona, Ingrid Engen – FC Barcelona

Puma Future Z 1.4

 

Nike Phantom GT2 Elite

NPHGT

Všestranné kopačky Nike Phantom GT2 nemusíme úplne predstavovať, obúvajú ich totiž jedny z tých najtechnickejších hráčov na svete. Vystúpené, pogumované vrúbky zlepšujú tvoj dotyk a konštrukcia Flyknit sa obopne okolo tvojej nohy ako ponožky. V ženskom futbale ich aktuálne nosí víťazka dvoch posledných ocenení Zlatá lopta a hráčka FC Barcelona, Alexia Putellas. V tom mužskom zase Kevin De Bruyne, Harry Kane, Jack Grealish, Mason Mount a mnoho ďalších. Musíme k tomu niečo dodať?
Nosí: Alexia Putellas - FC Barcelona

Nike Phantom GT2

 

Ktoré kopačky sú tí nakoniec najviac sympatické? Páry, ktoré sme spomenuli v tomto prehľade patria medzi tie najlepšie, ktoré aktuálne môžeš nájsť, poukazuje na to fakt, že sú obliekané najväčšími hviezdami svetového futbalu. My teda môžeme zaručiť, že dostávaš tú najlepšiu obuv na trhu. Dúfame, že sme ti aspoň trochu zjednodušili výber tvojich nových kopačiek, mnoho z nich môžeš dostať s peknou zľavou len u nás v 11teamsports!