QUARTER FINAL DAYS – Min. 25% zľava na vybrané produkty KÚP TERAZ

Lacnejšie vs drahšie - adidas X Speedportal

Rovnako ako minulý týždeň s Nike Mercurial Vapor 15, tak aj dnes pokračujeme v porovnávaní rôznych modelov hlavného radu kopačiek od adidasu, X Speedportal.
Tentokrát sa zameriavame predovšetkým na šnurovanú verziu modelu.

X Speedportal .1

Počnúc najvyššou verziou, tá je ako vždy nabitá novými materiálmi a technológiami. Nový SPEEDSKIN 2.0, materiál na textilnej báze, je veľmi tenký a má vynikajúci dotyk na lopte. Tiež tkanina Primeknit v oblasti šnurovania je super mäkká a obopína nohu.

Oblasť päty je prekvapivo veľmi robustná, čo je spôsobené predovšetkým tým, že je vyplnená penovými vankúšikmi, ktoré vám poskytnú oporu päty a vyplnia prázdne miesta, čo väčšina kopačiek nezvládne. Vďaka tomu kopačka pekne padne.

SPEEDPLATE 2.0 sa vyznačuje novým rozložením kolíkov a čo je najdôležitejšie, karbitexovou doštičkou, ktorá je súčasťou podrážky. Vďaka kolíkom je trakcia lepšia ako kedykoľvek predtým a karbitex spôsobuje, že podrážka má pri behu príjemné odpruženie.
S hmotnosťou 199 gramov je o niečo ľahší ako starší model od adidasu,

Speedflow .1.

Táto kopačka inšpirovaná Rickom a Mortym je skvelá rýchlostná kopačka, ktorá rozhodne uspokojí mnoho útočníkov a záložníkov hrajúcich na najvyššej úrovni.

Nakupuj X Speedportal .1

X Speedportal .2

Poďme o jeden stupeň nižšie, k verzii .2 .
Zvršok je prekvapivo príjemný a mäkký. Jedná sa sieťovinu potiahnutú umelým materiálom, je tenká a poddajná, nie teda toľko ako najvyššia verzia, ale aj tak je dostatočne kvalitná.

SPEEDPLATE 2.0 sa tu objavuje tiež, ale nemá karbitexovú dosku ako najdrahší model. Karbónový vzor tu je, ale nemá žiadnu funkciu, je len na okrasu. Na ihrisku to znamená, že vaše kopačky nie sú tak pružné a sú ľahko tuhšie v strednej časti chodidla.
S 256 gramami je oveľa ťažšia ako verzia .1.

Adidas X Speedportal .2 je dobrý pár kopačiek, ktorý možno nie je tak vymakaný ako jeho drahší ekvivalent, ale mal by uspokojiť každého hrajúceho v nižších futbalových divíziách.

 

Nakupuj X Speedportal .2


X Speedportal .3

Ak sa presunieme k najlacnejšiemu páru kopačiek, model .3 má na zvršku textilný materiál, ktorý trochu kopíruje vyššie verzie, ale pokles kvality je pomerne výrazný. Na vnútornej strane nájdeme materiál podobný nylonu, typický pre lacnejšie verzie.

SPEEDPLATE 2.0 je tu tiež, ale len v zmysle rovnakého vzoru kolíkov, ale karbónová doštička evidentne chýba.

adidas X Speedportal .3 sú dobré začiatočnícke kopačky, ktoré sa najlepšie hodia pre rekreačných hráčov a deti.

Nakupuj X Speedportal .3

Samozrejme musíme podotknúť, že výkon na ihrisku záleží hlavne na samotnom hráči, nie kopačkách. Avšak dobrý pár kopačiek by ti rozhodne mohol urobiť pobyt na ihrisku pohodlnejším a tvoj výkon ešte o niečo zlepšiť. Pomohli sme vám s výberom?

Preskúmaj všetky X Speedportal