5% extra zľava pre členov klubu práve teraz Staň sa členom

EURO 2020

Finálne štatistiky

Talianska Squadra Azzura sa raduje, anglické penaltové prekliatie pretrváva. Boli sme svedkami neskutočne vyrovnaného turnaja, v ktorom rozhodovali tie najmenšie detaily. Defenzívne umenie, chladné hlavy, nekompromisné zakončenie a nadľudské brankárske reflexy v talianskom prevedení znamenali, že trofej putuje na Apeninský polostrov. Čo však hovoria finálne čísla a aké vybavenie pomohlo hráčom k vynikajúcim individuálnym výkonom na EURO? Na to sa pozrieme v našom štatistickom seriály.

Najnovšie kopačky

Best scoring models

Na špici tabuľky strelcov sa udržali Patrik Schick a Cristiano Ronaldo, čím obaja prispeli k celkovej dominancii kopačiek Nike a predovšetkým modelom Mercurial. Z celkového počtu 142 gólov na turnaji ich potom 25 majú na svedomí kopačky adidas X, ktoré sa tak pretlačili na druhé miesto v pomyselnej tabuľke kopačiek. Ako si viedli ďalšie kopačky sme pre teba zhrnuli v nasledujúcich grafikách.

The best scorers

Nie všetko sa však točí okolo gólov. Hlavným hrdinom finálového večera sa stal brankár Gianluigi Donnarumma, ktorý svojimi rukavicami adidas Predator Pre vychytal anglickeho strelca. Zaujímavou štatistikou sú tiež nabehané kilometre a aj tu panovalo talianske meno - dirigent Jorginho vo svojich Nike Tiempo Legend nabehal za celý turnaj 86,6 km a to je najviac kilometrov zo všetkých hráčov tohtoročného EURO. Najviac asistencií (4) na svojom konte trochu prekvapivo nazbieral švajčiarsky špílmacher Steven Zuber v kopačkách Puma Ultra.

Brand goals scored

Football boots models

Bola to jazda a my dúfame, že si si s nami celý turnaj poriadne užil/a! A kto bude žiariť nabudúce? Trebárs to budeš práve ty.

Najnovšie kopačky