FOOTBALL SUMMER SALE - Ušetři 25%-75% na kopačkách a fanshopových produktoch! KÚP TERAZ
Najlepšie kopačky roku 2020

Najlepšie kopačky roku 2020

17. 12. 2020 6 min. čítania

Vyber najlepší pár kopačiek roku 2020 spoločne s 11Teamsports.

Turbulentný rok 2020 sa blíži k svojmu koncu. Aj napriek všetkým obmedzeniam a nepríjemnostiam, ktoré nám značnú časť roka znemožňovali robiť, čo nás baví, sa v tomto roku objavilo niekoľko skvostných kolekcií kopačiek. Nespochybniteľným trendom sa stali kolaborácie významných značiek a prepájanie sveta futbalu a kultúry. Nike aj adidas vrátili do hry vybrané modely, z ktorých sa v priebehu rokov stali symbolmi. Ponúkli nám niekoľko pútavých kolekcií so svojimi elitnými hráčmi a samozrejme tiež vniesli čerstvý vietor s novými generáciami modelov. Ktorý sa ale tebe páčil najviac? Inšpiruj sa našimi top modely a vyber si svoj obľúbený!

Nike Mercurial Superfly "Jadon Sancho"

Po prelomovej sezóne, kedy Jadon Sancho trhal obrany súpera v drese Dortmundu prišla Nike s jeho vôbec prvou hráčsku edíciou kopačiek Mercurial inšpirovanú ulicami Londýna a kultúrou, ktorá anglického mladíka ovplyvňovala pri dospievaní.

Nike Mercurial Superfly

adidas Nemeziz 20.1 "Atmospheric pack"

Táto nenápadná kolekcia zostala pomerne v tieni ostatných pompéznych vydaní tohto roka. Nám sa však veľmi páči spojenie čiernych, bielych a zlatých tónov, ktoré v nás vyvoláva doby Teamgeist kolekcií a z kolekcie "Atmospheric pack" vytvára prémiový tón. Model Nemeziz v ňom rozhodne zaujal.

adidas Nemeziz 1

Puma x KID SUPER King

Puma sa počas druhej polovice roka ponorila do kolaborácie so značkou KidSuper, ktorá vytvorila špeciálnu "vintage" kolekciu. Zobrazuje futbalové dedičstvo hrdej značky, jej lásku, vášeň a energiou spojenú so svetom umenia. Vďaka tomu vznikol nevšedný model kopačiek King, ktorý do terajšieho sveta extravagantných štýlov hráčov vnáša odlišný šmrnc.

Puma x Kid Super King

adidas Predator "Human Race"

Ako blesk z čistého neba odhalil Paul Pogba najnovšiu generáciu kopačiek Predator s dizajnom inšpirovaným predchádzajúcim modelom Accelerator z roku 1998. Tentoraz si jeho realizáciu vzal na starosť Pharrell Williams, ktorý kolekciou Human Race dodal umelecké prevedenie a maľby štetcom.

adidas Predator

Nike PhantomVSN "Future DNA"

Nike rozžeravil nostalgický stroj a vrátil nás do roku 2013, kedy do hry vstúpil smrtiace model Hypervenom s príjemným mäkkým povrchom. V kolekcii "Future DNA" si ich prenikavý dizajn požičal končiaci model PhantomVSN. Táto farebná kombinácia nás nenecháva v pokoji.

Nike PhantomVSN

adidas Predator Mania "Tormentor"

Roky svetových šampionátov nám ponúkli už niekoľko nezabudnuteľných kolekcií. Jednoznačne si spomínaš na model kopačiek Predator Mania "Japan Blue" z roku 2002. Kopačka, ktorá dostala vďaka svojej vzácnosti exkluzívny odtlačok, sa vrátila v priebehu tohto roka v rámci 25-ročného výročia vzniku tejto siluety. Akonáhle sa na scéne objaví mslný jazyk na priehlavku, nemôžeme ignorovať.

adidas Predator Mania

adidas X Ghosted+ "Precision to Blur"

Sú dva typy hráčov. Tí, ktorí nedajú dopustiť na striedme tmavé farebné kombinácie, a potom sú tu tí, ktorí milujú iskrivé a žiarivé kolekcie. Práve tejto druhej skupine adidas urobil veľkú radosť s kolekciou "Precision to Blur" a modelom X Ghosted +. A medzi týmito prenikavými kolekciami má za posledné roky výhradné postavenie signálne zelená. Tú nejde nemilovať!

adidas X Ghosted+

Puma Ultra "Speed of Light"

Model Ultra ohromil svojim vstupom do hry pred niekoľkými mesiacmi. Potom, čo sa Puma držala s originálnym oranžovým dizajnom, prišla s elegantnou modrou lagúnou v kolekcii "Speed of Light". Myslel si si, že rýchlosť nejde zrýchliť? Tak to si nepočítal s Ultra.

Puma Ultra

Nike Phantom GT "Scorpion"

Elvis Presley vs JXL - A little less conversation. Ak ti názov skladby nič nehovorí, tak si veľmi rýchlo spomenieš pri sledovaní legendárnej reklamy Nike. Bývalí svetoví hráči, opustená loď, slávnostne odetý Eric Cantona a iba jeden víťaz. Práve táto nostalgická spomienka vyvstala s unikátnou kolekciou kopačiek Phantom GT "Scorpion" so strieborným dizajnom. Ihneď by sme si tento turnaj zahrali. Čo ty?

Nike Phantom GT

Nike Mercurial Vapor "Flash Crimson"

Čisté, chrumkavé, s iskrou v podobe nového prevedení fajky. Pohľadnú kolekciu kopačiek Vapor "Flash Crimson" zaraďujeme aj preto, že bola jednou z posledných z existujúcej XIII. generácie kopačiek Vapor a VII. generácie Superfly. Tie budú nahradené v januári novým modelom ikonické radu. Tešíš sa?

Nike Mercurial Vapor

Jakub Jonáš - 11Teamsports.