GEAR UP SALE - Ušetri až 55% na vybraných produktoch -- days --:--:-- KÚP TERAZ

Nike Blueprint

Diazotype profesionálne, modrá hovorovo. Je to plán. V angličtine je to výraz pre akýkoľvek podrobný plán. A teraz najnovšia kolekcia kopačiek Nike. Aký je jej plán? Najprv si osvojte základy a potom, ako vždy, ovládnite ihrisko. 

Plán, ako to urobiť, je na vás. Na nohách však už môžete mať to najnovšie z oddelenia kopačiek Nike. Vrátili sa totiž na úplný začiatok, aby vylepšili jeden z najlegendárnejších modelov vôbec - Mercurial. Tá je zároveň prvou lastovičkou tejto zbierky. Modely Phantom a Tiempo budú čoskoro nasledovať. Cristiano Ronaldo a Kylian Mbappé, ambasádori značky Mercurial, budú ako prví nosiť tieto bledomodré kopačky, za futbalistky bot bude Sam Kerr z Chelsea a pak možno TY!

Čo je nového?

Ide o novú generáciu kopačiek? Je dobré, že sa pýtate. Podľa názvu kopačky vidíte, že ide stále o Mercurial Superfly 8. a Mercurial Vapor 14. generácie, takže nie celkom.  Ide najmä o novú generáciu dizajnu. V skutočnosti boli tieto kopačky navrhnuté tak, aby ešte viac zdôrazňovali svoju najväčšiu prednosť - rýchlosť. Kľúčové oblasti tenisky na presnejšie driblovanie, prihrávanie a streľbu sú po novom zvýraznené kontrastnými farbami. Päta kopačky bola tiež prepracovaná, pričom "krídla Speed", ktoré sa predtým používali na kopačke, boli nahradené písmenom M v krúžku. Jedinečný je aj Nike Swoosh, ktorý je vytvorený z 30 vrstiev materiálu. Okrem toho kolekcia Blueprint obsahuje aj ďalšie špecializované prvky pre ešte lepší výkon.

Blueprint

Technológie

Pokiaľ ide o technológie, na ničom sa nešetrilo. Samozrejme, existuje ACC, t. j. kontrola všetkých podmienok. Presné ovládanie lopty za každého počasia zabezpečuje okrem iného priľnavá textúra Vaporposite, ktorá pokrýva celý zvršok. Inovatívna podrážka zaručuje vynikajúcu odozvu pri kľučkovaní a zmene smeru pri vysokých rýchlostiach. Hroty sú navrhnuté tak, aby z nich vyžmýkali maximum. Systém NikeGrip pritom spoľahlivo udrží vašu nohu v kopačke tam, kde má byť. Pre ešte lepšie spojenie medzi nohou a kopačkou je tu úprava Flyknit, ktorú nájdete na kopačke Mercurial Superfly. Zatiaľ čo Vapor sa drží klasického dizajnu s nízkou špičkou.

Čo všetko je na výber?

Okrem členkovej verzie si u nás samozrejme môžeš vybrať aj podľa typu podrážky. Chcete klasické lisovky, lisovky na umelú trávu, alebo niečo ostrejšie? Obe verzie kopačiek na mäkký terén, kolíky, rovnako ako lisokolíky, či už Mercurial Vapor 14 Elite SG-Pro, alebo Mercurial Superfly 8 Elite SG-Pro AC majú tiež technológiu Anti-clog, ktorá spoľahlivo odpudzuje bahno a ďalšie nečistoty. A ako už je spomenuté vyššie, produktov z radu Blueprint budú ešte pribúdať!

Superfly & Vapor

Záverom: nejde síce o úplne novú generáciu kopačiek Mercurial, Phantom, alebo Tiempo. Ale tento refresh, na začiatku nabitého futbalového roku 2022, sa Nike naozaj vydaril. Atraktívny dizajn totiž doplňujú aj tie najmodernejšie technológie, ktoré dnešné kopačky môžu mať. A čo viac môžeme chcieť? Čo treba gymsack zadarmo!?

 

Unboxing

Instagram