Sprievodca typov podrážok u kopačiek

Sprievodca typov podrážok u kopačiek

27. 7. 2020 4 min. čítania

Poradíme ti, ako vybrať tú správnu podrážku, aby si si podmanil akýkoľvek terén.

Hovorí sa, že aby si hral ako profík, tak musíš premýšľať a pripravovať sa ako profík. K tomu patrí aj výber kopačiek, s ktorými budeš vždy pripravený na povrch, ktorý ťa práve čaká. Nedovoľ, aby bol tvoj výkon ovplyvnený - dominuj ihrisku za akýchkoľvek podmienok. Poradíme ti, aké podrážky  kopačiek Nike, adidas a Puma vybrať, aby si maximalizoval svoj výkon a predčil všetkých súperov.

Lisovky (FG)

Lisovky sú nesmierne univerzálne - na prírodných trávnikoch v nich predvádzajú svoje kúzla profesionáli aj amatéri v okresných súťažiach. Poskytnú ti dokonalé pohodlie a cit pre loptu, takže hodiny, ktoré v nich stráviš na ihrisku v tréningu a zápase si budeš zaručene užívať.

Nike Mercurial Superfly Safari FGNike Mercurial Superfly Safari FG

Šrobovacie štuple (SG)

Šesť železných šrobov ako za starých čias. Šrobovacie kopačky sú vhodné predovšetkým do ťažkých terénov, na dážď a podmáčané ihrisko, ktoré ťa tak nikdy nerozhodí. Futbal sa neustále zrýchľuje a jediné podkĺznutie tak môže mať fatálne dôsledky, kolíky ti však na mäkkom teréne poskytnú maximálnu stabilitu, takže nemusíš mať najmenšie obavy.

Nike Tiempo Legend SGNike Tiempo Legend SG

Lisošróby (SG-PRO)

Kompromisom medzi lisovkami a kolíkovými kopačkami sú lisokolíky – spravidla dva kolíky vzadu a štyri kolíky vpredu sú doplnené plastovými špuntami. Kolíky sú vymeniteľné, môžeš si tak vybrať, aké vysoké kolíky nasadíš podľa toho, na aké ihrisko máš práve vybehnúť. S jedným párom kopačiek tak budeš pripravený dominovať na akomkoľvek prírodnom trávniku, mäkkom i tvrdšom.

Nike PhantomVSN AnticlogNike PhantomVSN Anticlog

Turfy (TF)

Ak chceš kraľovať na umelej tráve, v uliciach a na ďalších tvrdých povrchoch, potom zrovna turfy sú pre teba tou pravou voľbou.

Nike Mercurial Vapor TFNike Mercurial Vapor TF

Umelý trávník (AG)

Podobne ako turfy sú určené predovšetkým na umelku. Kopačky s podrážkou typu AG ti najlepšie poslúžia na moderných umelých trávnikoch, ktoré sa na nerozoznanie blížia k prírodnej tráve. Táto podrážka ťa tak vystrelí k raketovým výkonom na premrznutých umelkách počas zimných mesiacov. Vzhľadom sa nápadne blížia k lisovkám, majú však nižšie špunty, ktoré sú navyše špeciálne tvarované tak, aby ti dodali maximálnu stabilitu a zrýchlenie na umelej tráve.

Nike Mercurial Vapor AG

Nike Mercurial Vapor AG

Sálovky (IC)

Stvorené pre maximálnu trakciu a akceleráciu na tvrdom povrchu – so špičkovými sálovkami Nike, adidas alebo Puma budeš žiariť na palubovkách svojím výkonom i vzhľadom.

Sálovky Nike React GatoSálovky Nike React Gato