END OF SEASON SALE – Min. 25% zľava na vybrané produkty KÚP TERAZ

Vonku je zima, tak čo?

Iný spôsob neexistuje. Vonku mrzne, sneží alebo prší (alebo oboje), je mokro a viditeľnosť je zlá, súťažné zápasy sú prerušené, ale tréningy stále pokračujú. A nie je dobré vyhýbať sa tréningu, nech je vonku akokoľvek. Pretože ako hovorí stará a osvedčená múdrosť - ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.

 

Tréning v zime si vyžaduje dve veci. Správne oblečenie a správna rozcvička. A to nejde s loptou príliš dokopy. Iste, bez okrúhleho nezmyslu sa nám to veľmi nepáči, ale keď sa ortuť v teplomeroch pohybuje okolo nuly, je viac ako inokedy potrebné poriadne sa rozcvičiť a ponaťahovať. Len sa snažte počkať, kým vám prsty na rukách a nohách nezostanú stuhnuté na prvý úder do lopty. Na začiatok je ideálny klus a potom ďalšie cvičenia, ktoré vás ideálne udržia v pohybe. Dlhé prestoje pri tréningu v zime nie sú dobré. Môžete to nechať na trénerov, ale vedieť, ako sa správne obliecť, by ste mohli vedieť aj vy. A my vám radi poradíme.

Prioritou číslo jeden je zostať v teple a suchu. Pomôcť nám v tom môže moderné funkčné prádlo. Prvou vrstvou môžu byť funkčné šortky. Ideálne podmienky pre dolnú časť tela zaisťujú priedušné a ľahké kompresné nohavice - elasťáky. Zakrývajú aj kolená, čo je veľmi, veľmi dôležité. Potom si na ne môžete obliecť šortky a ponožky alebo iné  tréningové tepláky. Rovnaká vrstva je potom na hornej časti tela. Funkčné trička spoľahlivo odvádzajú pot od tela, aby ste neprechladli. Táto základná vrstva tiež presne kopíruje vaše telo, takže vás nebude zaťažovať ani obmedzovať v pohybe. Aj keď ich máte na sebe niekoľko. Najvrchnejšia vrstva sa potom vytvorí mikinou, bundou, alebo oboje, v závislosti od toho, aká je zima. A ako hovoria mamy, keď je vám horúco, vždy sa môžete vyzliecť.

zima

Mali by sme teda pokryté základy. Teraz k doplnkom, ktoré sú rovnako dôležité! Kŕčovité a zmrznuté prsty rozhodne nie sú príjemné. Budú treba  rukavice. Tie špeciálne pre hráčov majú aj protišmykové prvky, aby ste mohli hádzať outy. Ďalším v poslednej dobe obľúbeným doplnkom sú nákrčníky. Ako už názov napovedá, udržiavajú krk v teple, ale dokážu toho viac. Môžete si vybrať aj zložitejšie nákrčníky, ktoré zakryjú uši a udržia celú tvár v suchu a teple. Niektoré modely majú aj špeciálnu vrstvu na ústa a nos, ktorá uľahčuje dýchanie.

A vrcholom všetkého sú čiapky. Nezakrytie hlavy môže spôsobiť stratu veľkého množstva telesného tepla. A ďalšia vec sú zamrznuté uši. Bez čiapky alebo kvalitného nákrčníka sú omrznuté uši až príliš ľahkým terčom vtipkárov, ktorí do nich radi štuchajú. A to nechcete.

Dobre, sme správne/funkčne oblečení, dôkladne zahriati a zohriati. Povedal by som, že si zaslúžime nejaký čas s loptou. Na zimné mesiace značky pripravujú špeciálne kolekcie , výrazné lopty za zníženej viditeľnosti. Vyberte si, ktorý sa vám páči najviac.

A hurá na tréning!