Najlepšie kopačky pre každú pozíciu

Kopačky sú nevyhnutnou súčasťou hráčskeho vybavenia a výber správneho páru môže mať zásadný vplyv na tvoj výkon. S celým radom kopačiek dostupných na trhu môže byť zložité si vybrať tú správnu. Avšak pozícia, ktorú hráš, ti môže pomôcť určiť typ kopačiek, ktoré by ti vyhovovali najlepšie. V tomto príspevku si prejdeme rôzne kopačky, ktoré sú vhodné na rôzne pozície na ihrisku.

Útočníci a krídla:

Útočníci sú gólovou mašinou každého tímu a potrebujú kopačky, ktoré im ponúknu vynikajúcu rýchlosť, kontrolu a presnosť. Pre útočníkov sú výbornou voľbou modely Nike Mercurial a adidas X. Kopačky Mercurial a X sú známe svojou ľahkou konštrukciou, vďaka ktorej sú ideálne pre rýchlych a obratných hráčov. Kopačky majú tiež priliehavý strih, ktorý ponúka vynikajúcu kontrolu a umožňuje útočníkom robiť rýchle kľučky a dostať sa cez obrannú líniu.

Merc
Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Elite


Xadidas X Speedportal+


Veľmi prehliadaným párom kopačiek pre útočníkov je New Balance Furon V7. Tento model sa vyznačuje revolučnými novinkami a je veľkým krokom vpred pre New Balance. Jeho syntetický zvršok ponúka vynikajúce pohodlie a odolnosť, zatiaľ čo šnurovanie na strane zlepšuje kontakt s loptou pri streľbe. Model má okrem iného dobré rozvrhnutie kolíkov, ktoré poskytuje optimálnu trakciu, vďaka čomu je ideálny pre akýkoľvek štýl hry. S Furon V7 si môžeš za skvelú cenu vychutnať pocit vysoko kvalitných profesionálnych kopačiek bez toho, aby si musel obetovať vlastné pohodlie.

Furon
New Balance Furon V7 Pro


Záložníci:

Záložníci sú kľúčovou súčasťou každého tímu a ich kopačky musia zaručovať vynikajúcu kontrolu, dotyk a podporu. Ak hľadáš ideálnu obuv na túto pozíciu, rad Nike Phantom GX rozhodne stojí za zváženie. Vďaka špeciálne navrhnutému NikeGrip zvršku poskytujú tieto kopačky vynikajúcu kontrolu a úžasný dotyk. Kopačky majú tiež pohodlný strih, ktorý ponúka vynikajúcu podporu, čo je nevyhnutné pre záložníkov, ktorí musia počas hry pokryť veľa terénu.

PhantomNike Gripknit Phantom GX Elite


Ďalšou skvelou voľbou je Puma Future. Tieto topánky boli predstavené v polovici januára 2023 a odvtedy presvedčili mnoho profesionálnych futbalistov . Upgrade na už aj tak skvelý pár Puma Future 1.4, Future Ultimate sú najlepšie padnúce kopačky na trhu. Skutočný pocit naboso, tento pár výrazne zlepší tvoj dotyk a pocit na lopte. Puma Future, ktoré nosí Neymar, Jack Grealish, Allan Saint-Maximin a mnoho dalších, sú perfektnou voľbou pre šikovných hráčov.

futurePuma Future Ultimate


Obráncovia:

Obrancovia sú pre tím nesmierne dôležití, a preto potrebujú topánky, ktoré sú spoľahlivé a stabilné. Rad adidas Predator ponúka bezkonkurenčnú ochranu vďaka svojej odolnej konštrukcii. Kopačky Predator sa môžu pochváliť dizajnom, ktorý počas zápasov udrží chodidlá náležite chránené. Tieto kopačky majú výborne padnúcu konštrukciu, ktorá poskytuje stabilitu, umožňuje obrancom rýchlo reagovať a vykonávať zákroky. Gumové prvky High Definition Grip navyše zaisťujú presné prihrávky a istotu na lopte.

predatoradidas Predator Accuracy+


Pokiaľ ide o výber správnych kopačiek, pohodlie je pre obrancov kľúčové. Kožené kopačky sú považované za najpohodlnejší variant a Nike Tiempo sa stali najlepšou voľbou medzi mnohými hráčmi. Tieto kopačky poskytujú pohodlný strih, ktorý umožňuje maximálnu obratnosť na ihrisku a umožňuje obrancom ísť do súbojov s istotou. Vďaka ľahkej konštrukcii a vynikajúcemu odpruženiu sú Nike Tiempo vynikajúcou voľbou pre každého obrancu, ktorý hľadá spoľahlivé kožené kopačky.

tiempoNike Tiempo Legend 9 Elite


Chceš niečo modernejšie? Pozri na Puma King Ultimate. Jeden z najvýznamnejších modelov v histórii futbalu, toto je prvýkrát, čo vidíme  Puma King s plne syntetickým zvrškom. Nazvaný K-Better, tento materiál napodobňuje kožu, ale je tenší a zaisťuje lepší pocit naboso. Ak túžiš po dokonalej kombinácii klasických kožených kopačiek a moderných technológií, môže byť pre teba Puma King Ultimate tou najlepšiou voľbou.

kingPuma King Ultimate


Brankári:

Brankári vždy hľadajú perfektné kopačky, ktoré poskytujú vynikajúcu trakciu, pohodlnosť a podporu. Model adidas Copa Pure je vynikajúcou voľbou pre každého brankára, ktorý hľadá pohodlné nosenie a skvelú oporu pre nohy. Kopačky Copa Pure majú jedinečný dizajn, ktorý poskytuje vynikajúce pohodlie a stabilitu na akomkoľvek povrchu ihriska, vďaka čomu sú ideálnou voľbou pre brankárov všetkých úrovní.

copaadidas Copa Pure+


Ďalšou skvelou možnosťou pre brankárov je Mizuno Morelia Neo III. Japonskí remeselníci z Mizuno sú už dlho symbolom pre kvalitné kožené kopačky. Ich kopačky vyrobené z klokanej kože sú preslávené svojim pohodlím a odolnosťou – obstoja proti konkurencii aj v tých najťažších podmienkach. S neuveriteľnou pozornosťou k detailu si Mizuno vydobylo svoje miesto ako jeden z najlepších výrobcov kopačiek na svete a ich kopačky by rozhodne mali byť zvážené ako tvoj ďalší pár!

moreliaMizuno Morelia Neo III

Na záver možno povedať, že tvoj výkon na ihrisku závisí hlavne na tebe samotnom, ale ideálny pár kopačiek je schopný ti dodať toľko potrebné sebavedomie a pozdvihnúť tvoju hru na ďalšiu úroveň. Pri výbere obuvi by mal hráč brať ohľad na svoju pozíciu a ich štýl hry. Či už si útočník, stredopoliar, obranca alebo brankár, u nás si určite vyberieš tie správne. Investuj do dobrých kopačiek a pozdvihni svoju hru na ďalšiu úroveň!