Nové chrániče G-Form Pro-S Blade a Pro-S Compact

Časy mohutných chráničov cez celú holeň so špeciálnymi vypchávkami na členky sú dávno preč. Pohodlie by však nemalo prevažovať na úkor bezpečnosti, a práve v kombinácii týchto dvoch premenných vyčnieva spoločnost G-Form, ktorá teraz prichádza s novinkou Pro-S Blade.

Je tomu niekoľko rokov, čo sa po vzore hviezd svetového futbalu ako bol John Terry začali profíci aj amatéri prikláňať skôr k minimalistickým a pohodlným verziám chráničov. Dáva to zmysel, také chrániče jednoducho nezavadzajú a v dnešnej hre, kde jediná technická chybička, jediné odskočenie lopty môže znamenať katastrofu, išlo skrátka bezpečie na druhú koľaj.

Proti tomu sa však postavila firma G-Form. Výrobca chráničov naprieč najrôznejšími športmi je všeobecne známy svojimi technologickými inováciami a nevšednými dizajnmi a svoje know-how sa rozhodol predať aj vo futbalovom svete. Vytvoriť chrániče, ktoré nebudú cítiť na nohe a zároveň ochránia aj pred najtvrdšími nárazmi, takýto cieľ si dizajnéri vytvorili a teraz sa k nemu približujú so svojou novinkou, chráničmi Pro-S Blade.

Chrániče G-Form Pro-S Blade

Hneď na prvý pohľad zaujmú nevšedným prevedením. Na oddelený návlek a chránič už si futbalová verejnosť zvykla, mäkký a ohybný chránič tu však ešte nebol. Ale všetko má samozrejme svoj význam. Vďaka ohybnosti sa chránič pod návlekom dokonale prispôsobí tvaru tvoje holene, nemusíš tak mať strach, že chrániče zrovna tebe nebudú sedieť. Čo viac, nová "Čepeľ" od G-Formu váži len 76 gramov a je tenšia ako 1 cm, takže sa ľahko stane tvojou druhou kožou. Ako ťa však ochráni mäkký chránič proti tvrdým kopancom?

Trik je v tom, že chrániče sú vyrobené z piatich vrstiev obsahujúci vychytávky ako technológiu RPT alebo nylonovú balistickú tkaninu. Práve vďaka nim chrániče pri náraze okamžite stvrdnú, energia sa rozloží do celej plochy a finálna sila, ktorá dorazí k samotnej holeni je úplne minimálna.

Chrániče G-Form Pro-S Blade

Chrániče G-Form Pro-S Blade

K chráničom Pro-S Blade predstavilo G-Form i blízkeho príbuzného Pro-S Compact. Rovnaké technológie, rovnaké pohodlie, len návlek bol zlúčený s chráničom. Jedným pohybom sa tak dostaneš do svojich chráničov, ktoré ťa už nepustia. Krikľavo neónové chrániče sú navyše dostupné i v detskej verzii.

Chrániče G-Form Pro-S Compact Neon

Chrániče G-Form Pro-S Compact Neon

Novinky z dielne G-Form sú teraz dostupné exkluzívne na Top4Football.

Mikoláš Bartoš - Top4Football.