5% extra zľava pre členov klubu práve teraz Staň sa členom

Top zaujímavosti MS

Futbalové Majstrovstvá sveta v Rusku nás bavia už niekoľko dní. Najlepšie svetové reprezentácie úpenlivo bojujú o najcennejšiu trofej. Zlyhanie sa rovná zatrateniu. K úspechu musia vytasiť svoj najšikovnejší um a tiež prekonať hranice možného. Kto sa k tomu už priblížil? Pripravili sme pre teba nie iba zaujímavosti, ale tiež štatistiky vstrelených gólov jednotlivými kopačkami.

Zápis do histórie

Cristiano Ronaldo sa stal vo svojich 33 rokoch a 130 dňoch najstarším hráčom v histórii svetových šampionátov, ktorý strelil hetrik. Zároveň to bol jeho 54. kariérny hetrik, ktorý CR7 zabezpečil, že sa presadil ešte len ako štvrtý hráč histórie na štvrtom šampionáte.

Cristiano žiari v kopačkách Nike Mercurial Superfly.

Dôležitosť okamihu

Len 4 minúty a 7 sekúnd delilo penalty Francúzska a Austrálie vo vzájomnom zápase. Jedná sa o najkratší časový úsek, medzi ktorým rozhodca odpískal dva pokutové kopy v histórii MS.

Aj majster sa niekedy utne

Lionelovi Messimu sa proti severanom z Islandu príliš nedarilo. Z jedenástich striel nedokázal ani raz presne zamieriť a navyše nepremenil svoju štvrtú penaltu z posledných siedmich pokusov. Frustrácia.

Majstrovská kocovina

Úradujúci majstri sveta z Nemecka prehrali svoj úvodný zápas šampionátu proti Mexiku 0: 1. Stalo sa tak na treťom šampionáte po sebe, aby obhajca trofeje nezvíťazil vo svojom prvom zápase. (Taliansko 1: 1 Paraguaj v roku 2010 a Španielsko 1: 5 Holandsko v roku 2014). Oba tímy potom následne nepostúpili zo skupiny.

Ostrostrelci

Gól Philippa Coutinha bol už 37. gólom, ktorý Brazílčania strelili od roku 1966 za vápnom. Majú tak o 11 gólov viac ako druhý najúspešnejší tím v tejto štatistike.

Philippe Coutinho strieľa góly v kopačkách Nike Mercurial Vapor.

Záhadná mágia

Irán sa stal prvým tímom od roku 1966, ktorý za druhý polčas nedokázal vystreliť na bránku súpera, a cez to strelil gól.

Štatistiky vstrelených gólov jednotlivými kopačkami.

(Medzi vstrelené góly sa rátá akýkoľvek gól vstrelený daným futbalistou).