QUARTER FINAL DAYS – Min. 25% zľava na vybrané produkty KÚP TERAZ

Levnější vs Dražší

Nike Zoom Mercurial Vapor 15

Buďme úprimní, vybrať ten správny typ kopačiek môže byť celkom drina. Toľko značiek a modelov, a aby toho nebolo málo, pre každý model existuje hneď niekoľko cenových radov. Zahrňte tam farby a máte na výber zo stoviek možností. My sa preto pokúsime odpovedať na niektoré z najčastejšie kladených otázok, tentoraz pokiaľ ide o drahé a lacné Mercurialy.

Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Elite

Poznáte to, ako vždy počujeme o všetkých nových technológiách, s ktorými Nike prichádza s každým radom Mercurial? Najvyšší model Elite ich má všetky. Ľahký Vaporposite+ je zvršok vyrobený zo syntetického materiálu na textilnej báze potiahnutý tenkým polyuretánovým povlakom. Je mäkký, poddajný a má priliehavý pocit na nohe, ako keď si naboso. Na vnútornej strane je mäkká tkanina Flyknit pre zvýšenie pohodlia. Rovnako ako všetky posledné modely Elite je aj tento vybavený ACC (All Conditions Control) – tá by mala zaručovať dobrú kontrolu na lopte v akomkoľvek počasí.
Najväčším vylepšením je podrážka. Vôbec prvýkrát je vybavená charakteristickým prvkom Nike Air Zoom, ktorý pokrýva 3/4 podrážky. Ten dáva kopačke pocit odpruženia, ktorý sa nepodobá ničomu, čo sme doteraz videli a skúsili. Samozrejme záleží na osobných preferenciách, niekomu by sa mohol páčiť tvrdší, „surovejší“ kontakt kopačky s trávnikom, ale pre nás je podrážka Air Zoom veľmi pohodlná.
Novým prírastkom oproti predchádzajúcim rokom sú Tri-star kolíky, ktoré majú na tráve rovnako agresívnu trakciu ako staršia verzia, ale dodávajú kopačkám o niečo väčšiu stabilitu a mali by zlepšiť pohyb do akéhokoľvek smeru.
A asi nie je prekvapením, že s hmotnosťou 186 gramov je to najľahšia kopačka zo všetkých radov. Pokiaľ hráš na vysokej úrovni a chceš tú najlepšiu kvalitu a prémiové materiály, Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Elite sú kopačky presne pre teba.

Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Pro

O úroveň nižšie máme verziu Pro. Na zvršku má NikeSkin, na rozdiel od Elitného Vaporposite+. Stále však ide o veľmi podobný textilný zvršok potiahnutý tenkou polyuretánovou vrstvou. Je síce o niečo tvrdšia, ale stále pôsobí oveľa prémiovejšie, než na čo sme zvyknutí z predchádzajúcich Pre modelov. Látka podobná Flyknitu na vnútornej strane je u verzie Pro trochu tuhšia, ale dostačujúca. Pre verzie bohužiaľ neobsahuje technológiu ACC.
Najväčší rozdiel je vo veľkosti jednotky Air Zoom. Elitná verzia má technológiu stlačeného vzduchu rozmiestnenú takmer po celom chodidle, zatiaľ čo Pro majú Air Zoom iba v oblasti päty. Ten istý pocit odpichu ako u Elitkách tam jednoducho nie je, sú skôr tvrdšie ako predchádzajúce modely Mercurial. Zoom prvok na päte má ľahkú pružnosť, ale vzhľadom na to, že väčšinu času trávite na špičkách, nie je tak revolučná ako drahšia alternatíva.
Tri-star kolíky a ich rozloženie je rovnaké ako u Elite. S hmotnosťou 223 g je podstatne ťažšie.
Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Pro je skvelý pár kopačiek, ktorý nemá všetky dostupné technológie, ale stále odvedie veľmi dobrú prácu. Sú ideálne pre každého, kto nehrá na najvyššej úrovni a chce mať prémiové kopačky s nižšou cenovkou.

Kupuj Pro

Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Academy

Pokiaľ ide o ešte lacnejší model, Academy verzia má tiež NikeSkin zvršok, ale jeho vzor je viac lineárny, skôr než "W" vzor ako u drahších verzií. Stále má tenkú polyuretánovú vrstvu, ale je o niečo tuhšia a na vnútornej strane má nylon, čo je bežné pri lacnejších modeloch.
Ako celý rad aktuálnych Mercurial obsahuje aj jednotku Air Zoom, aj keď je opäť len časťou päty a je ešte menší ako u modelu Pro. Tu je efekt sotva spoznať, takže by sme si nerobili nádeje, pokiaľ si chcete kúpiť model Academy za účelom pocítenia Air Zoom efektu.
Tri-star kolíky sú prítomné aj tu, ale iba na vonkajšej strane podrážky, s klasickými okrúhlymi kolíkmi na vnútornej. Tým sa Nike snaží urobiť lacnejšiu verziu viacúčelovú, a to ako pre prírodnú, tak aj pre umelú trávu. Trakcia nie je tak výrazná, ale stále pôsobí ako rýchlostná topánka. S hmotnosťou 248 gramov je z tria najťažšia.
Na záver možno povedať, že Nike Zoom Mercurial Vapor 15 Academy sú dobré kopačky pre deti a rekreačných hráčov.

  

 


Kupuj Academy

Najnovšia edícia Mercurialov bez pochýb dostala hneď niekoľko viditeľných vylepšení oproti minulým rokom a lacnejšie varianty sú lepšie ako kedykoľvek predtým. Tohtoročný rad Mercurial by určite mal uspokojiť každého, bez ohľadu na futbalovú úroveň alebo rozpočet. Ktoré si nakoniec vyberieš?

Kupuj Nike Mercurial